+38 093 662 88 67
До сайту університету

Пам’ятка про самоізоляцію

Що означає «самоізоляція»?
Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування.

Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

Для кого потрібна самоізоляція?      

   Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

 • Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID-19.
 • Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.
 • Якщо ви нещодавно повернулись із провінції Хубей Китайської Народної Республіки, Ірану, Північної Кореї окремих регіонів Італії (Ломбардія, П’ємонт та Венето) або з інших країн про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України – навіть якщо у вас відсутні симптоми.
 • Якщо ви нещодавно повернулись із Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо Ви проживаєте не одні.

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо Вам необхідно покинути житло?

Якщо у Вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Що робити якщо в Вас з’явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

Методика гігієнічної обробки рук, робочих поверхонь при вірусних і бактеріальних інфекціях

Методика гігієнічної обробки рук, робочих поверхонь при вірусних і бактеріальних інфекціях

Здійснюється відповідно до затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України №798 від 21.09.2010 року.

Термінологія:

 • Антимікробний засіб - засіб, який пригнічує життєдіяльність мікроорганізмів (дезінфектанти, антисептики, стерилянти, хіміотерапевтичні засоби, що включають антибіотики, засоби, які очищають, консерванти).
 • Антисептики – хімічні речовини мікробостатичної та мікробоцидної дії, що використовуються для профілактичної і терапевтичної антисептики інтактних і пошкоджених шкірних покривів і слизових порожнин, ран.
 • Антисептики для рук – засоби на основі спирту з додаванням або без додавання інших сполук, призначені для деконтамінації шкіри рук з метою переривання ланцюга передачі інфекції.
 • Гігієнічна антисептика рук – це обробка рук шляхом втирання антисептика в шкіру рук для ліквідації транзиторних мікроорганізмів.
 • Звичайне миття рук – процедура миття водою зі звичайним (без протимікробної дії) милом. 

Для гігієни рук медичного персоналу та населення, обробки робочих поверхонь використовують антисептичні засоби, зареєстровані в Україні в установленому порядку. 

Загальні вимоги

 1. Перед обробкою рук знімаються браслети, годинник, кільця, медичні рукавички.
 2. Приміщення, де проводиться обробка рук, повинні бути обладнані умивальником з доступом води, а так само з встановленими трьома дозаторами:
 • із засобом для антимікробної обробки рук;
 • з рідким милом;
 • із засобом для догляду за шкірою.
 1. Кожне місце для миття рук по можливості обладнується дозаторами одноразових рушників, серветок і ємністю для використаних засобів.

Стандартна гігієнічна обробка рук

Гігієнічна обробка рук включає звичайне миття рук водою зі звичайним (НЕ антибактеріальним) милом і гігієнічну антисептику рук, тобто втирання спиртового антисептика без застосування води.

Звичайне миття рук рекомендується проводити на початку і в кінці робочого дня, протягом робочого дня стандартною є антисептична обробка рук без застосування води.

Гігієнічна антисептика рук має кілька практичних переваг в порівнянні з миттям, що дозволяє рекомендувати її до широкого практичного застосування населенням.

Показники

Гігієнічна антисептика

Звичайне миття

Наявність води

 не потрібно

потрібно

Наявність умивальників

 не потрібно

потрібно

Тривалість процедури

 30 сек

30 сек  — 2 хв.

Наявність рушників

 не потрібно

потрібно

Можливе поширення мікроорганізмів в навколишньому просторі

 не потрібно

потрібно

Подразнення шкіри

 дуже рідко

часто

При порушенні вимог інструкції / методичних вказівок щодо застосування засобів для обробки рук і при недбалому ставленні до профілактичного догляду за шкірою може виникати контактний дерматит. 

У разі проведення протиепідемічних заходів (епідемії, пандемії, умови введення карантину і т.д.) існує чітка інструкція по деконтамінаціі рук, відкритих ділянок тіла, робочих поверхонь, приміщень. ДЕКОНТАМІНАЦІЯ - процес знищення мікроорганізмів з метою забезпечення інфекційної безпеки. 

 1. Звичайне миття рук

Миття рук, які помірно забруднені, здійснюється звичайним милом і водою (антисептики не застосовуються). Метою звичайного миття рук є видалення бруду і зниження кількості бактерій, що знаходяться на шкірі. Звичайне миття рук обов'язково потрібно перед приготуванням їжі, перед їжею, після відвідування туалету, перед і після догляду за пацієнтом, у всіх випадках, коли руки явно забруднені.

Ретельне миття рук з миючим засобом видаляє з поверхні рук до 99% транзиторних мікроорганізмів. При цьому дуже важливо дотримуватися певної техніки миття рук, оскільки спеціальними дослідженнями доведено, що при формальному митті рук залишаються забрудненими кінчики пальців і їх внутрішні поверхні. 

Правила обробки рук:

Руки намилюються, потім ополіскуються теплою проточною водою і все повторюється заново декілька разів. Вважається, що при першому намилюванні і обполіскуванні теплою водою мікроби змиваються з шкіри рук. Під впливом теплої води і самомасажу пори шкіри відкриваються, тому при повторному намилюванні і обполіскуванні змиваються мікроби з розкритих пор. 

Тепла вода сприяє більш ефективному впливу антисептика або мила, в той час як гаряча вода видаляє з поверхні рук захисний жировий шар. У зв'язку з цим слід уникати вживання занадто гарячої води для миття рук.

ПОСЛІДОВНІСТЬ РУХІВ: 

 1. Потирати одну об іншу долоню зворотно-поступальними рухами.
 2. Правою долонею розтирати тильну поверхню лівої кисті. Поміняти руки.
 3. З'єднати міжпальцеві проміжки пальців рук, терти внутрішні поверхні пальців рухами вгору і вниз.
 4. З'єднати пальці в "замок", тильною стороною зігнутих пальців розтирати долоню іншої руки.
 5. Охопити великий палець лівої кисті великим і вказівним пальцями правої кисті та проводити обертальне тертя. Повторити на зап'ясті. Поміняти руки.
 6. Круговим рухом терти долоню лівої кисті кінчиками пальців правої руки. Поміняти руки.
 7. Кожен рух повторюється не менше 5 разів. Обробка рук здійснюється від 30 секунд до 1 хвилини. 

ОБРОБКА АНТИСЕПТИКОМ (2 етап)

Більш ефективні спиртові засоби. Вони можуть використовуватися для швидкої гігієнічної обробки рук. Дезінфікуючий засіб для рук є хорошою альтернативою за умови, що в його формулі вміст спирту становить не менше 60%

  До групи спиртовмісних шкірних антисептиків відносяться:

- 0,5% спиртовий розчин хлоргексидину в 70% етиловому спирті;

- 60% розчин ізопропанолу або 70% розчин етилового спирту з добавками; 

Гігієнічна антисептика рук: 3 мл препарату наносять на суху шкіру кистей рук і втирають в шкіру до висихання, але не менше 30 сек. 

Згідно сайту likicontrol.com.ua в Україні дозволені такі спиртовмісні розчини: (виробник Україна)

1) СЕПТИЛ – розчин для зовнішнього застосування 70% по 100 мл у флаконах

2) СЕПТИЛ ПЛЮС - розчин для зовнішнього застосування 96% по 100 мл у флаконах

3) БІОСЕПТ - розчин для зовнішнього застосування 96% по 100 мл у флаконах

4) БІОСЕПТ 70 - розчин для зовнішнього застосування 70% по 100 мл у флаконах

5) ВІТАСЕПТ - розчин для зовнішнього застосування 70% по 100 мл у флаконах

6) ЕТАНОЛ 70 - розчин для зовнішнього застосування 70% по 100 мл у флаконах

7) ЕТАНОЛ 96 - розчин для зовнішнього застосування 96% по 100 мл у флаконах

8) ЕТИЛОСЕПТ 70 - розчин для зовнішнього застосування 70% по 100 мл у флаконах

9) ЕТИЛОСЕПТ 96  - розчин для зовнішнього застосування 96% по 100 мл у флаконах

10) ЕТІЛ - розчин для зовнішнього застосування 96% по 100 мл у флаконах

11) ЕТІЛ  70 - розчин для зовнішнього застосування 70% по 100 мл у флаконах

12) ЄВРАЕТИЛ  96 - розчин для зовнішнього застосування 96% по 100 мл у флаконах

13) ЄВРАЕТИЛ  70 - розчин для зовнішнього застосування 70% по 100 мл у флаконах

14) МЕДАСЕПТ 70 - розчин для зовнішнього застосування 70% по 100 мл у флаконах

15) МЕДАСЕПТ 96 - розчин для зовнішнього застосування 96% по 100 мл у флаконах

16) СЕПТАВІОЛ 70 - розчин для зовнішнього застосування 70 % по 100 мл у флаконах

17) СЕПТАВІОЛ 96 - розчин для зовнішнього застосування 96 % по 100 мл у флаконах

18) СПИРТ ЕТИЛОВИЙ 70 - розчин для зовнішнього застосування 70 % по 100 мл у флаконах

19) СПИРТ ЕТИЛОВИЙ 96- розчин для зовнішнього застосування 96 % по 100 мл у флаконах

20) СПИРТ МЕДИЧНИЙ 70 - розчин для зовнішнього застосування 70 % по 100 мл у флаконах

21) СПИРТ МЕДИЧНИЙ 96- розчин для зовнішнього застосування 96 % по 100 мл у флаконах

22) СПИРТОЛ - розчин для зовнішнього застосування 96 % по 100 мл у флаконах

23) ФАРМАСЕПТ - розчин для зовнішнього застосування 96 % по 100 мл у флаконах

24) ФАРМАСЕПТОЛ - розчин для зовнішнього застосування 96 % по 100 мл у флаконах

Антисептики на водній основі:
- 4% розчин хлоргексидину біглюконату;

- Повидон-йодин (розчин, що містить 0,75% йоду)

 

Пропонуємо зареєструватися на онлайн лекцію доцента кафедри кількісної психології в Університеті Барселони, старшого наукового співробітника Інституту біомедичних досліджень Bellvitge, PhD Carles Soriano-Mas «Approaches for assessing brain activity at res
Hellenic National Academic Recognition and Information Center включив міжнародний європейський університет до списку національного реєстру визнаних іноземних закладів вищої освіти
Навчально - науковий семінар "Фізичні вимірювання в медичній практиці: термографія, тонеметрія, гематологічний аналізатор" та презентація навчального посібника "Фізичні основи медико - діагностичних вимірювань"
Не пропустіть. Вперше в Україні зірковий медичний юрист, адвокат року Олександр Гришаков став лектором програми Mini-MBA in Healthcare!
Забудьте про складні вступні випробування. Відкрийте для себе нові горизонти у світі освіти! ?
Пропонуємо зареєструватися на воркшоп виконавчого директора Інституту стратегічного управління ризиками (м. Лондон, Великобританія) David Rubens «Crisis Management and the Hyper-Urban Environment: From Fragility to Resilience».
27 травня в Міжнародному Європейському Університеті відбувся черговий тренінг з тактичної медицини
Конференція "Повоєнний розвиток України: виклики та драйвери відновлення і сталого функціонування економіки в умовах євроінтеграційних процесів" в межах І Міжнародного наукового форуму «Наука та інновації: сучасний вектор розвитку Європи та світу»
Контакти
Директорат ННІ "Європейська медична школа":
проспект Академіка Глушкова, 42 / 03187
+38 093 662 88 67